Filmowanie z powietrza

 

Okazuje się, że powietrze nie jest już dziś żadną przeszkodą dla nowoczesnego filmowania. Fotografia cały czas się rozwija pod względem technicznym i takim krokiem do przodu okazuje się być między innymi wykonywanie zdjęć czy filmów z lotu ptaka przy wykorzystaniu najnowszych sprzętów typu drony czy quadrocoptery.

 

 

Czym jest Quadrocopter?

 

Otóż jest to urządzenie, które zdalnie sterowane ,pozwala unieść kamerę na wyznaczoną odległość, dzięki czemu zyskuje się możliwość tworzenia wyjątkowych ujęć. Dzięki temu wykonywanie bezpiecznych zdjęć z wysokości stało się bardziej dostępne. Mimo wszystko taki nowoczesny technologicznie sprzęt jest dość kosztowny, jednak jest to opłacalna inwestycja dla firm ze środowiska filmowego.

 

Filmowanie dronem

 

Współczesna technologia pozwala na wykorzystanie technik filmowych jeszcze kilka lat temu zupełnie niedostępnych. Wśród nich dużym zainteresowaniem cieszy się między innymi usługa filmowania z powietrza. Do tego celu wykorzystywane są sprzęty, jakimi są drony. Ich użycie pozwala na osiągniecie niepowtarzalnych ujęć z dużej wysokości. Ma to szerokie zastosowanie w wielu branżach.

 

 

Filmy reklamowe

 

W przypadku sektora reklamy i promocji bardzo często wykorzystywane są nowoczesne technologie. W przypadku przygotowywania filmu pomysłowe okazuje się między innymi wykorzystanie technik filmowania z powietrza. Wymaga to jednak użycia specjalizacyjnego sprzętu, do którego można przymocować kamerę. Takie ujęcia z lotu ptaka sprawiają, że reklama staje się atrakcyjniejsza dla widza a sam przekaz reklamowy nie jest tak nachalny.

 

 

Media elektroniczne w zasadzie zdominowały rynek reklamy. Wszystko ze względu na to, że dotychczasowe nośniki w postaci ulotek czy stron internetowych przestały j już spełniać swoją rolę.

 

Inwestycja w innowacyjne rozwiązania staje się dla wielu przedsiębiorstw jedynym przepisem na sukces. Działy marketingowe zalecają zamówienie filmu z powietrza z wykorzystaniem drona. Taki oryginalny film promocyjny może przyciągnąć klienta oraz aktywnie zainteresować go oferowanym produktem czy usługą.

 

Śluby i wesela

 

Dron na wesele? Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu człowieka. Nic zatem dziwnego, że każdy z tej okazji chce zachować sobie jakąś pamiątkę. Tradycyjne zdjęcia czy filmy powoli przestają spełniać oczekiwania klientów. Ciekawym pomysłem na urozmaicenie materiału video jest poszerzenie go o ujęcia z drona. Atrakcją podczas samej ceremonii weselnej może być udostępnianie podglądu na żywo z realizowanych ujęć. Filmowanie z powietrza umożliwia uzyskanie niezapomnianych i zapierających dech w piersi kadrów. Na materiale wideo czy na fotografiach mogą znaleźć się między innymi obrazki gości składających życzenia czy przejazd korowodu weselnego. Przy realizacji plenerowej sesji ślubnej takie filmowanie z lotu ptaka również może okazać się niezapomnianą pamiątką.

 

 

Filmowanie z powietrza stało się o wiele prostsze właśnie dzięki pojawieniu się na rynku nowoczesnych technologii w postaci dronów. Są to niewielkie bezzałogowe statki, które wykorzystywane są w wielu dziedzinach życia codziennego. Pomagają między innymi w wykonywaniu dokumentacji technicznej, reklamie, detektywistyce, uwieczniają wydarzenia sportowe, transmisje na żywo, koncerty czy realizują spoty wyborcze. Zadaniem dronów jest przede wszystkim nagrywanie zdjęć z użyciem stabilizatora obrazu, dzięki czemu ich jakość jest naprawdę wysoka.

 

 

Wiele dronów wyposażonych jest również w GPS czy inne systemy umożliwiające automatyczny powrót do miejsca startu. Wszystko po to, aby zachować maksymalny poziom bezpieczeństwa podczas ich pilotowania. Na rynku dostępnych jest wiele modeli dronów, które różnią się między innymi rozmiarami, mocą oraz poziomem trudności obsługi. Jeśli sami nie posiadamy wystarczających umiejętności i doświadczenia w obsłudze tych bezzałogowych statków, powinniśmy komuś zlecić takie jak tu – filmowanie z powietrza. Profesjonalne firmy oferują swoim klientom możliwość realizacji zdjęć i filmów z użyciem kamery 4K, dzięki czemu efekt końcowy powinien spełnić oczekiwania.

 

Kamery na dronach instalowane są w taki sposób, aby zagwarantować im możliwość odbioru w dowolnej płaszczyźnie. Pełna stabilizacja obrazu gwarantowana jest nawet w przypadku niskich temperatur czy silnych wiatrów. Takie ujęcia z lotu ptaka są doskonałym uzupełnieniem nagrań z kamer naziemnych.

 

 

Dron na event

 

Dlatego usługi filmowania z powietrza zamawiane są między innymi na liczne eventy jak na przykład koncerty. Wysoka jakość ujęć gwarantowana jest zarówno w dzień jak i w nocy. Dron dotrze wszędzie tam, gdzie nie ograniczają go przepisy prawa. A dzięki takiemu urządzeniu można zrealizować naprawdę niepowtarzalne zdjęcia.