Najciekawsza forma reklamy ostatnich lat – panorama 360 (panorama 360)

 

Technologie, jakimi posługuje się człowiek w swoim codziennym życiu wciąż się zmieniają i rozwijają swoje możliwości bardzo prężnie; czasem aż trudno za nimi nadążyć. W obecnych czasach reklama bardzo się rozwinęła i stosuje dzisiaj zdecydowanie odmienne efekty niż jeszcze kilka lat temu. Niektóre urządzenia, takie jak drony, są wspaniałą pomocą przy tworzeniu ciekawych reklam, ale także niepowtarzalnych wizytówek poszczególnych miejsc, takich jak pensjonaty, hotele, pokoje gościnne. Nawet mapa Google posiada obrazy, których nazwą jest panorama 360.

 

 

Wykorzystanie dronów w prezentacji obiektów

Najpopularniejsze zastosowanie, jakie ma dzisiaj panorama 360 flydron to wszechstronna prezentacja konkretnych obiektów, na przykład agroturystycznych, pensjonatów, hoteli czy nawet pokoi gościnnych. Jeśli obiekt dodatkowo znajduje się w jakiejś ciekawej okolicy, można to dodatkowo wykorzystać. Warto pamiętać o takich rozwiązaniach, ponieważ to jedne z najlepszych dzisiaj i najskuteczniejszych sposobów docierania do różnych rodzajów klienta.

 

Dlaczego warto zainwestować w ten rodzaj reklamy?

Każda reklama posiada swoje oczywiste plusy. Jeszcze do niedawna uważano, że nie ma lepszej reklamy niż ogromnych rozmiarów, kolorowy billboard albo plakaty na każdym przystanku autobusowym czy tramwajowym. Dzisiaj ludzie przestają powoli zwracać uwagę na plakaty oraz wciskające się niemal do oczu billboardy ze względu na zdecydowany ich przesyt. Reklama, aby dzisiaj zainteresowała konsumenta, musi być przede wszystkim ciekawa w odbiorze. Panorama daje nam więc kilka nieoczywistych możliwości:

  • – w jednym filmie jesteśmy w stanie zawrzeć zdecydowanie więcej informacji, niż nawet na setkach zdjęć;
  • – ludzie zdecydowanie chętniej sięgają dzisiaj po panoramy albo krótkie filmy niż po zdjęcia czy opisy;
  • – filmy uważane są za zdecydowanie bardziej wiarygodne niż zdjęcia; o zdjęciach sądzi się, że mogą być odpowiednio upiększane przed umieszczeniem ich na stronie;
  • – klient dostaje w jednym filmie pełen obraz wszystkich możliwości, jakie oferuje mu dany lokal;
  • – to świetna wizytówka, szczególnie, jeśli jest zrobiona profesjonalnie;
  • – mieszkając w ciekawej okolicy jesteśmy w stanie wybić się na pierwszy plan z naszą ofertą, jeśli tylko zostanie odpowiednio przedstawiona naszym potencjalnym klientom;
  • – przeglądanie ich w telefonie to dzisiaj rzecz powszechna – ludzie chętniej czekają na załadowanie filmu czy panoramy niż na załadowanie dużych zdjęć – a tylko takie gwarantują dobrą rozdzielczość, a więc odpowiednie efekty wizualne.

 

Najpopularniejsze zastosowanie, jakie ma dzisiaj panorama 360 to wszechstronna prezentacja konkretnych obiektów, na przykład agroturystycznych, pensjonatów, hoteli czy nawet pokoi gościnnych.
Najpopularniejsze zastosowanie, jakie ma dzisiaj panorama 360 to wszechstronna prezentacja konkretnych obiektów.

 

Jak dobrze stworzyć panoramę?

Panorama jest i łatwa , i niełatwa w kwestii stworzenia jej. Jeśli posiadamy zmysł estetyczny i mamy pojęcie, w jaki sposób obsługiwać odpowiedni sprzęt, to z powodzeniem sami możemy próbować naszych sił. Jeśli jednak niezbyt często obchodzimy się z takimi technologiami, lepiej jest zatrudnić do tego specjalistę, który będzie doskonale wiedział, jak postępować oraz jakie ujęcia wykorzystać, aby panorama była najlepszą reklamą z możliwych.