Świeczniki szklane na specjalne okazje

 

 

Wiele uroczystości wymaga specjalnej oprawy – poza podniosłą atmosferą, o wyjątkowym charakterze wielu tego typu wydarzeń decyduje specyficzna dekoracja. Jest ona zazwyczaj bardziej niecodzienna i wymagająca niż ta, którą spotkać można w przeciętnym domu. A z drugiej strony – wykorzystać można w niej to, co w wielu domach jest powszechnie dostępne – świeczniki szklane.

 

Szklane świeczniki w sypialni małżeńskiej
Szklane świeczniki w sypialni

 

Gotowe opcje zawsze w cenie

Dwa zasadnicze nurty w aranżacji wnętrz to wykorzystanie gotowych, profesjonalnie wykonanych świeczników, które kupisz na przykład na stronie https://www.szkloidekoracje.pl/pl/c/SWIECZNIKI%2C-KIELICHY/15/ , lub własnoręczne przyozdobienie tych bardziej klasycznych i minimalistycznych świeczników o prostej formie. Jeśli nie masz smykałki do wszelkich robótek hand made – zaufaj profesjonalistom i wybierz już gotowe świeczniki, które dokładnie odpowiadają twoim oczekiwaniom. Takie rozwiązanie polecane jest m. in. przez doradców, którzy sugerują wybór perłowego lub złoconego szkła, zdobienia kryształkami bądź fantazyjne formy w żywym kolorze.

 

 

Takie świeczniki szklane oświetlone subtelnym blaskiem świec sam w sobie stanowią perfekcyjny dekor. A jeśli dodatkowo wypełnisz ich wnętrze metalicznym, brokatowym pyłem czy specjalnymi dekoracyjnymi perełkami – feeria światła i barw rzuci magiczną poświatę na całe najbliższe otoczenie. A klasyczne świeczniki na smukłej nóżce, otulonej kompozycją z kwiatów i zielonych liści, to must have na każdym weselnym stole.

 

 

Cudeńka hand made

Jeśli masz smykałkę do prac dekoracyjnych i nie brakuje Ci fantazji, możesz stworzyć własne, oryginalne świeczniki. Wystarczy najprostszy świecznik z niezdobionego szkła i kilka akcesoriów, by wyczarować szklane cudeńka. Oto kilka sugestii:

  • Aby gustownie „postarzyć” szkło wystarczy srebrna lub złota farba w sprayu oraz woda z octem w rozpylaczu
  • Gorącym klejem w pistolecie umocujesz na powierzchni świecznika dowolne ozdoby – kryształki, koronkę czy ozdobny sznurek
  • Pokrycie wewnętrznej powierzchni świecznika klejem i brokatem stworzy gadżet w stylu glamour

 

 

A reszta zależy jedynie od Twojej kreatywności i charakteru uroczystości, której charakter pragniesz podkreślić świecznikami szklanymi.