Techniki wygładzania skóry

 

Istnieje wiele technik służących walce z oznakami starzenia się skóry, zaniku masy kolagenowej czy nadużywaniu mięśni mimicznych. Jak sobie poradzić z pojawiającymi się zmarszczkami wokół ust, plamami starczymi i innymi objawami starzenia się widocznymi na naszej skórze. Z pomocą przychodzą regenerujące techniki medycyny estetycznej, które pozwolą usunąć zniszczone warstwy skóry, dodając jej blasku, świeżości i pojędrnienia. Zabiegi takie wymagają dysponowaniem przez salony kosmetyczne odpowiednim sprzętem, nierzadko bardzo drogim.

 

 

Wśród technik medycyny estetycznej służących wygładzeniu skóry możemy wymienić:

 

Lasery

 

Laser chirurgiczny CO2 emituje dwutlenek węgla, dzięki czemu przyspiesza szybką odnowę stref zniszczonych. Dzięki emisji krótkich impulsów światłą o dużej mocy, powoduje „odparowanie” wierzchnich warstw skóry. Impulsy te są krótkie, a emitowana energia przetworzona w ciepło ulega rozproszeniu, nie uszkadzając tym samym głębiej położonych tkanek. Dochodzi wtedy do rozerwania włókien kolagenu w warstwie skóry właściwej, przez co skóra się kurczy i napina. Po wygojeniu skóra staje się gładsza i młodsza. Chcąc skorzystać z takiego zabiegu, zaleca się udać do profesjonalnego salonu kosmetycznego, jaki znajdziemy na tej stronie – http://drpabianczyk.pl/pl , dobrze jest też od razu skonsultować stan i kondycję swojej skóry z doświadczonym kosmetologiem.

 

Zabiegi laserem CO2 używa się głównie do usuwania:

 

 • zmarszczek wokół ust;

 • kurzych łapek;

 • zmarszczek na policzkach;

 • zmarszczek na czole;

 • zmarszczek powstałych w wyniku marszczenia nosa;

 • zmarszczek, które powstały po nadmiernej ekspozycji na słońce.

 

 

 

Zaletą lasera erbowego w porównaniu z laserem CO2 jest płytsza penetracja, co ma związek z mniejszymi dolegliwościami towarzyszącymi zabiegowi, krótszym czasem gojenia oraz mniejszym stopniem zaczerwienienia skóry. Jest zatem świetnym rozwiązaniem dla osób oczekujących na natychmiastowe wyniki i szybki powrót do zdrowia. Wiązki światła, które emituje mają długość 1550nm. Światło, pochodzące z lasera nagrzewa komórki, które zawierają barwnik, powodując ich zniszczenie. Wytwarzane strumienie impulsów o mikroskopijnej wielkości, dzięki głowicy skanującej są rozrzucane proporcjonalnie po skórze. Działanie lasera powoduje podgrzanie tkanek, dzięki czemu:

 

 • kolagen efektywnie się regeneruje,
 • skóra staje się pobudzona i ulega maksymalnej regeneracji.

 

 

 

Peeling chemiczny

 

Ten rodzaj zabiegu medycyny estetycznej nie jest bardzo skomplikowany i nie wymaga udziału dermatologa czy chirurga, może go wykonać kosmetyczka. Polega na złuszczaniu naskórka przy pomocy tarcz korundowych lub tarcz diamentowych. W tego rodzaju zabiegach stosuje się również ciekły azot, podtlenek azotu oraz dwutlenek węgla.

 

 

 

Dermabrazja mechaniczna

 

Ten rodzaj wygładzenia skóry polega na mechanicznym ścieraniu warstw naskórka. Działanie to przypomina szlifowanie drewna papierem ściernym. Metoda ta ma na celu poprawienie wyglądu skóry, spłycając:

 

 1. zmarszczki,
 2. przebarwienia,
 3. zagłębione blizny potrądzikowe
 4. oraz tatuaże.

 

Na leczonym obszarze produkuje się nowy kolagen, który wygładza i odmładza skórę.

 

 

Wykorzystuje się ją również do zmniejszania lub usuwania zmarszczek pojawiających się nad górną wargą. Istnieje jednak jedna wada, tego rodzaju zabiegu, która polega na rozjaśnieniu skóry oraz wystąpieniu odbarwień w postaci plam hipopigmentacyjnych na wardze.